Археологи показали знахідки з давнього кургану на Полтавщині

Сіролискована миска. Знахідки належать до черняхівської культури і датуються IV н. е. Фото - Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба

Сіролискована миска. Знахідки належать до черняхівської культури і датуються IV н. е. Фото - Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба

Уламки червоноглиняної посудини. Знахідки належать до черняхівської культури і датуються IV н. е. Фото - Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба"
Сердолікова намистина. Знахідки належать до черняхівської культури і датуються IV н. е. Фото - Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба"
Фібула. Знахідки належать до черняхівської культури і датуються IV н. е. Фото - Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба"
Сіролищений глек. Знахідки належать до черняхівської культури і датуються IV н. е. Фото - Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба
Глиняне пряслице з пластичним декором. Знахідки належать до черняхівської культури і датуються IV н. е. Фото - Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба

Під час розкопок однієї із курганних груп біля с. Новофедорівка на Полтавщині було виявлено рештки інгумаційного могильника черняхівської культури. Про це йдеться у повідомленні Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" на Facebook.

"За словами дослідника В’ячеслава Шерстюка, комплекс є досить неординарним. Усі поховання є інвентарними, містять сліди посмертного втручання й руйнування кістяка.

Дослідження проводяться Рятівною археологічною службою спільно з Центром охорони та досліджень пам’яток археології Полтавської обласної ради. Усі знахідки належать до черняхівської культури і датуються IV н. е.", - сказано у повідомленні.

Зокрема археологи виявили сіролищений глек, фібулу, сіролискована миску, сердолікову намистину, уламки червоноглиняної посудини, глиняне пряслице з пластичним декором.

тра 30, 2019
88
1
min read