Оновлення бібліотеки: «Історична географія Переяславської землі»

Юрій Моргунов - Историческая география Переяславской земли

Продовжуючи цикл публікацій про оновлення електронної бібліотеки нашого сайту в 2021 році, хотілося б представити одну книгу окремо.
Сьогодні мова піде про останню роботу відомого московського археолога Ю.Ю. Моргунова «Історична географія Переяславської землі». 
Юрій Юрійович ще з 1970-х рр. багато польових сезонів провів саме на території нашої області, досліджуючи пам’ятки давньоруського часу Полтавщини, Сумщини, Переяславщини. 
Зазначена книга — як підсумок багаторічних археологічних та історичних реконструкцій дослідника. 

 

Електронна версія книги люб’язно надана дружиною Юрія Юрійовича - Іриною Валентинівною Моргуновою, за дозволом і на прохання якої ми розміщуємо її на нашому сайті. 

 

Моргунов Ю. Ю. 
Историческая география Переяславской земли
(Святослав Игоревич — Ярополк Владимирович). 2019.

https://www.codpa.org.ua/istoricheskaya-geografiya-pereyaslavskoy-zemli-svyatoslav-igorevich-yaropolk-vladimirovich978-5

Ця монографія присвячена вивченню історичної географії основної (південної) частини Переяславської землі протягом другої половини X ст. — 1132 р. — це час формування, оборонного та політичного розквіту князівства. 
Дослідження засноване на комплексному аналізі літописних і археологічних джерел на тлі деталізованої ландшафтної характеристики регіону. 
Основним джерелом роботи є залишки фортечних споруд: це дає змогу багато в чому уточнити хід формування землі-князівства, динаміку її розвитку і локалізацію населених пунктів. 
Не обділені увагою найважливіші військові та торгові шляхи, хід християнізації південно-східній околиці Русі та характер зміни внутрішніх і зовнішніх кордонів Переяславської землі.
 

жов 27, 2021
91
1
min read