• Літописні гради

  Літописні гради Київської Русі на Полтавщині

  Кснятин, Многа, Хитці, Удай, Шимберьове – усі ці напівказкові давні назви звучать не згірше за знамениті 🧙‍♂️ гарріпоттерівські: «Люмос!»💥, «Ревеліо!» чи «Аресто моментум!». 
  Здається, якщо вимовити їх з потрібною швидкістю та інтонацією, то можна викликати якогось духа: літописного воїна, знахарку або жреця. 💫
  Утім, все це – не магічні заклинання 🔮, а цілком реальні топоніми, назви сіл, містечок, річок, літописних городищ, на які наша Полтавщина багатша, ніж ми звикли думати.

 • Кам’яна скриня. Скансен Горішні Плавні

  Таємниці "Кам’яних скринь" музею просто неба у Горішніх Плавнях

  Археологи люблять 💖 поховання. Це правда. Працювати з ними - це наче поволі, обережно розгортати довгоочікуваний 🎁, безпосередньо торкатися прадавніх таїн, звичаїв та уявлень про світ тих, хто був задовго до нас . Розкопуючи курган, наприклад, можна побачити відразу весь контекст: і поховання, і небіжчика в ньому, й супровідний інвентар, ритуальні та побутові предмети. Вивчати, розгадувати, співставляти, аналізувати… 🧐

 • лідер голосування - Констянтин Костюкевич

  Книги знайшли своїх власників! Переможці археоКонкурсів

  Кажуть що понеділок день важкий, але ми вважаємо що цілком підходящий для спокути 😉
  Тож нарешті настав таки момент «збирати каміння», а не лише його розкидати, і маємо нагоду відзвітуватися що усі букіністичні борги ― роздано! (фото переможців з призами конкурсів ― у студію!)