User Posts

 • Юрій Моргунов - Историческая география Переяславской земли

  Оновлення бібліотеки: «Історична географія Переяславської землі»

  Продовжуючи цикл публікацій про оновлення електронної бібліотеки нашого сайту в 2021 році, хотілося б представити одну книгу окремо.
  Сьогодні мова піде про останню роботу відомого московського археолога Ю.Ю. Моргунова «Історична географія Переяславської землі». 
  Юрій Юрійович ще з 1970-х рр. багато польових сезонів провів саме на території нашої області, досліджуючи пам’ятки давньоруського часу Полтавщини, Сумщини, Переяславщини. 
  Зазначена книга — як підсумок багаторічних археологічних та історичних реконструкцій дослідника. 

 • Майдани селітроваріння

  Селітроваріння — козацький «бізнес» Нової доби на Полтавщині: ВІДЕО

  Нещодавно ми відзначали День українського козацтва. 
  То ж ми підготували для вас дещо нетиповий екскурс в історію Нової доби, створивши матеріал про селітроварний промисел на Полтавщині XVI-XVIII століть, яким переважно займалися представники козаччини.

 • Регіональні: Машівка, Карлівка, Хорол.

  Оновлення бібліотеки: видання про пам’ятки регіонів полтавського краю

  Продовжуємо публікувати короткі дайджести з крайніх завантажень видань у нашу електронну бібліотеку. Сьогодні представляємо вам рубрику 
  «Видання про пам’ятки регіонів». 
  Особливу увагу заслуговує видання щодо розкопок рідкісної археологічної пам’ятки фіналу раннього бронзового віку в Лівобережному Подніпров’ї — Федорівського кургана, дослідженого в Карлівському районі, де і був знайдений так званий Федорівський ідол.
  У даній групі видань «пощастило» Хорольщині, колишнім Машівському та Карлівському районам. 

 • Собаки в археології

  Під сузір’ям археологічного пса

  Наприкінці липня відзначали одне з багатьох «собачих»
  календарних свят — День безпородного собаки. 
  Нам видається що це хороший привід зазирнути за давні «земляні лаштунки», й дізнатись більше про своєрідні похвальні (й не лише) обряди. 

 • Диканька - Віктор Павлович Кочубей

  Не лише вечори на хуторі — блиск і розкіш Диканьки за князів Кочубеїв

  Якщо запитати в різних куточках світу, яке місце є символом веселого, життєстверджувального українського сміху, де живуть життєрадісні, ладні до будь-яких випробувань люди, то першою згадають Диканьку.
  Саме це селище, прославлене геніальним пером безсмертного Миколи Гоголя, для багатьох і уособлює Душу України. Чому ж класик обрав саме Диканьку, яка на той час нічим особливим, з точки зору українського буття, не вирізнялась з поміж безлічі інших українських сіл та містечок?
  Дізнаєтесь відвідавши останню точку нашого маршруту «Українські Афіни Полтавщини» — Диканьку.