Відео: Коломацьке, розкопки майдану-2019

Відео
Video file

Відео-сюжет, який висвітлює результати розкопок, що здійснювалися на ділянці траси Полтава-Чутове в зоні реконструкції шосе Київ-Харків-Довжанський (експедиція Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба" спільно з нашим Центром). 

Серед добрих традицій українців — час-від-часу "ходити на майдан"😉. Ви, можливо, здивуєтеся, але цей звичай виходить своїм корінням аж до початку ХVІІ століття!

Щоправда тодішні "майдани" — це промислові об'єкти: стародавні кургани, що розкопувалися ватагами козарлюг задля виробництва селітри💰 (а та у свою чергу йшла на виготовлення пороху🚭, а без нього в ті буремні часи було ну ніяк).

Тож до Вашої уваги — результати наших досліджень одного з таких курганів біля с. Коломацьке, що проходили в руслі тих же спільних досліджень з Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба" у зоні реконструкції автодороги Київ-Харків-Довжанський.

П.С. Згодом зробимо й кілька матеріалів власне про саме селітроваріння: там, насправді, купа захопливих моментів, що не влізають у цей репортаж🧐.

лют 13, 2020
82
1
min read