Як проєкт "Віртуальні мандрівки Полтавщиною" вплинуть на Полтавську область: очікування

Очікувані результати

‼️Створюючи наш проєкт #Віртуальні_мандрівки_Полтавщиною, ми прагнули щоб наша аудиторія та стейкхолдери розуміли, який саме вплив він несе. Навіщо ми це робимо і що це насправді дасть жителям полтавського краю?🎯

📍 Отже, про амбітні результати, які ми очікуємо отримати вже у найближчому майбутньому.🧨

1️⃣----------- Популяризація кращих набутків археологічної та історичної спадщини❗️

популяризація

🌅Полтавський край надзвичайно різноманітний, яскравий та багатий на культурні здобутки. 🛤 Зокрема, на низку пам‘яток та об‘єктів культурного спадку, що розташовані просто неба та є реальними свідками історичних подій🏞

❗️Але здебільшого, переважна частина місцевого населення досить небагато знає про це культурне надбання. То ж ми вирішили це виправляти і просувати у маси знання за допомоги сучасного продукту.

Очікуємо, що мапа матиме постійних підписників та кожного місяця нарощуватиме нову аудиторію як снігова куля.💣

👨‍👩‍👧‍👧 За допомоги ж соцільного опитування нашої постійної аудиторії на початку та наприкінці проєкту та аналізу кожної відповіді ми плануємо збільшити у людей: обізнаність в напрямку історико-культурної спадщини Полтавської області; мотивацію до культурного туризму; усвідомлення, що історико-археологічна спадщина потребує збереження й може стати потужним ресурсом розвитку для місцевих громад.

 

2️⃣----------- Створення можливостей та сприяння розвитку історико-культурного туризму на Полтавщині❗️

Тризм

📌Новий погляд на свої тенденції на Полтавщині отримає й напрямок культурного туризму, який, як показує наша взаємодія з аудиторією, користується високою популярністю й набирає обертів з кожним роком.

🧐 Історію рідного краю легше пізнавати, маючи перед очима консолідовану онлайн-платформу з віртуальними маршрутами, що наповнені «інтерактивним коктейлем» з панорам та 3D-реконструкцій стародавніх поховань.

📌Але археологічні пам’ятки у мальовничих місцях під відкритим небом – це краще ніж віртуальні мандрівки, адже вони досі зберегли свою автентичність й ніби дихають історією, манячи до велоподорожей любителів зеленого туризму або просто на екскурсії вихідного дня. Тому історико-культурний туризм може стати «фішкою» нашого регіону.😉

 

3️⃣----------- Збереження і охорона культурної спадщини за допомоги оцифрування та каталогізації пам’яток❗️

Збереження

📌 Проєкт має широкоформатний вплив, то ж одна з основних цілей – зберегти пам’ятки від нищення, руйнації, грабування чорними археологами та сприяти створенню на них нового паспорту – облікової документації.

🤓У рамках проєкту ми підготуємо рекомендації для громад області та Департаменту культури і туризму щодо заходів по охороні та збереженню пам’яток на наступні 5 років після презентації проєкту.

📌Понад 200 наукових досьє для кожної пам’ятки археологічної спадщини зберуть всю відому і маловідому інформацію в одному місці, що допоможе органам місцевої влади охороняти й відновлювати пам’ятки, а місцевим громадам ініціювати створення облікової документації. Адже зазвичай у сільській місцевості люди навіть не здогадуються про існування на їхній території пам’яток.

 

Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Український культурний фонд та Zagoriy Foundation.

#Віртуальні_мандрівки_Полтавщиною #запідтримкиУКФ #МандруйУкраїною #історико_культурний_туризм

вер 11, 2020
28
1
min read