Увага! Розвінчуємо МІФи! #археоміф

Чи справді символ етикетки полтавського пива “ГЕЛОН” є зображенням артефакту, знайденого на Полтавщині?

Кілька людей у нашому #АрхеоДопиті назвали серед найвідоміших їм артефактів з Полтавщини оленя на пляшці пива «Гелон». Так от, розповідаємо, чому це – не зовсім «полтавські старожитності».

«Було б непогано продавати пиво «Гелон» під час однойменного фестивалю» – саме так нещодавно висловилися про легендарне полтавське пиво Фірма “Полтавпиво”. І ми впевнені, це дійсно б «додало смаку» етнічному фестивалю, що вже вкотре відбувається у Більську і який репрезентує унікальну пам’ятку скіфської доби європейського значення на Полтавщині. Але як науковці хочемо зазначити, що також було б непогано, щоб і етикетка відповідала назві продукції.

То ж ми розібрались, звідки ж взявся символ всім же звичного «оленя» з етикетки пивної пляшки «ГЕЛОН».

Ця знахідка насправді – 1897 року, що була виявлена в кургані біля Костромської станиці, що на Прикубанні, на території сучасної РФ. І хоча це також етнічні терени України :-), та все ж до історії Більського городища-«Гелону» вона відноситься ну дуууууже опосередковано.

Як то кажуть: критикуєш – пропонуй! От і ми вирішили запропонувати своє бачення цієї продукції з автентичними прикладами.

Як би виглядала «оновлена пляшка пива ГЕЛОН» – дивіться у нашому відео-кепшені: