✨Цього року ми відзначаємо 225-и річчя з часу видання поеми «Енеїда» – воістину геніального твору нашого земляка Івана Петровича Котляревського, що стало епохальною подією в культурному житті України. 📜Поема, яка містить нашарування підтекстів про нашу історію, – як минулу, так і майбутню, і котрі розшифровуються й досі, – започаткувала новий етап української літератури та мови, і стала гордістю світової класики.
📖До цього ювілею наш Центр планує видати каталог знахідок зі споруди 1810-х рр., що була розкопана нами на Івановій горі, за кільканадцять метрів від місця проживання Івана Котляревського. Ми умовно назвали її «Корчма Котляревського».
🏺Частина з цих предметів, що була знайдена у комплексі, вже була реставрована та передана до Музею-садиби Івана Котляревського у 2012 році, але більша частина знахідок ще чекає свого часу.
😎У наших планах – склеїти розрізнені уламки, за можливості, – відреставрувати деякі посудини, підготувати та передати решту експонатів до Музею-садиби (там де зберігається перша частина, і там де їм місце, на нашу думку, «за епохою Котляревського»).
📚Також ми плануємо видати увесь цей набір у ювілейному каталозі, що буде цікавим як археологам, краєзнавцям, так і дослідникам культури і побуту початку ХІХ ст.
🫴 Для проведення реставрацій та видання каталогу ми збираємо невеличкий фонд, до якого ви також можете долучитися донейтом, таким чином ставши співтворцем оригінального видання Центру та повноцінної експозиції в Музеї-Садибі Котляревського.
🎬Наш відео-анонс вирішили презентувати до вчорашнього Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження, а сам каталог сподіваємося видати пізніше – орієнтовно восени (коли, власне, плануються події з відзначення ювілею).
🫵 Долучайтеся до проєкту «Корчма Котляревського», та беріть участь у створенні каталогу, пов’язаного з життям та творчістю нашого найвідомішого полтавського митця!
Номер картки банки: 5375 4112 0465 7907. Посилання на банку у коментарях.