Щороку 20 червня відзначається Всесвітній день біженців (World Refugee Day). Його започаткували, щоб привернути увагу світу до мільйонів людей, які вимушені покинути свої домівки у пошуках порятунку від війн та інших лих.
Ще з 2014 року до них, на жаль, через російську окупацію Криму та деяких районів Донецької та Луганської областей, долучились і українці. А у 2022 році, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, не менше 7 млн українців стали біженцями, отримавши притулок країнах по всьому світу..

Проте ми цього дня хочемо привернути увагу до іншої категорії наших співвітчизників – людей які не полишили України, але все одно вимушені були шукати нові домівки в інших областях, а таких наша Полтавщина прийняла чимало.

Сьогодні їх гостинно зустрічала Шаманка у своїй віртуальній реальності: це були учасники авторської програми пані Оксани Кравченко, нашої співробітниці, – «Психофізична культура переселенців», яка пройшла успішне випробовування упродовж 2022-2023 років та далі продовжує функціонувати в Полтаві.

 

 

Загалом нашим гостям пощастило подвійно!

Адже сьогодні ще й день літнього сонцестояння, тож вони зазирнули у віртуальну шаманську реальність в особливо магічний час.
Ми, як науковці, не стали звісно пропонувати гостям купальське вогнище, але все одно впевнені що такий збіг на щастя, тому бажаємо всім нашим відвідувачам здоров’я – щоб дочекатися Перемоги та повернутися до рідних домівок!