Хочете знати, як виглядали наші предки 4000 років тому, зокрема – справжня шаманка? Заходьте за посиланням — https://www.codpa.org.ua/imovirnyi-vyhliad-shamanky

Унікальну діджитал-розробку – 3D-реконструкцію ймовірного зовнішнього вигляду індоарійської шаманки з Полтавщини створили полтавські науковці в ході проєкту #віртуальність_забутих_предків.

Це – оцифрована модель молодої жінки з поховання ранньої бронзи (ІІІ тис. до н.е.), котре було знайдене археологами під рештками кургану на Полтавщині 16 років тому. За віднайденими знахідками археологи та антропологи описали її приблизний прототип.
Жінка віком 25-30 років, зростом 154-158 см, з фізично добре розвиненим тілом була захоронена з багатим і виразним реманентом ритуального змісту. Вказані знахідки у похованні, їх розташування та контекст, дали змогу визначити цей інвентар як предмети шаманського застосування та символи високого соціального стану, а саму небіжчицю – ідентифікувати як служницю культу, шаманку, знахарку, представницю високої соціальної касти тогочасних катакомбних племен.

Це – перша подібна археологічна реконструкція стародавнього поховання шаманки.

Проект втілює команда КЗ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» #за_підтримки_УКФ.