Наукове видання «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Гребінківська міська територіальна громада» побачило світ!
Дослідження культурної та історичної спадщини Гребінківского краю об’єднало археологів, істориків, краєзнавців: до видання увійшло 246 статей про пам’ятки громади. Із них 118 ―  археології, 93 ― історії, 3 ― історії науки і техніки, 12 ― архітектури, 17 ― природоохоронні об’єкти. 

Презентація наукового видання відбулася 12 жовтня  з нагоди Дня захисників та захисниць України, Покрови та Дня українського козацтва у приміщенні Полтавської облдержадміністарції. Як Ви вже здогадалися ― воно вже також розміщене в нашій електронній бібліотеці.

Саме цим виданням у руслі «Зводу пам’яток історії та культури» ми розпочнемо наповнення бібліотеки іншими подібними виданнями, які виходили раніше, починаючи ще з 2007 року.

Фото: poltavaculture.gov.ua

Фото: poltavaculture.gov.ua

Зауважимо що саме на території нинішнього міста Гребінка, під час розкопок В’ячеслава Шерстюка у 2007 році, було виявлено одне з найзагадковіших жіночих поховань нашого краю ― жриці-шаманки! Саме воно наразі знаходиться в розробці для створення 3D-моделі, й в недалекій (сподіваємось) перспективі поповнить віртуальні археологічні доробки нашого Центру.