Всіх хто святкує щиро вітаємо з прийдешнім Різдвом та з минувшим Днем працівника архівних установ (сподіваємось є у нас і такі поважні читачі)!
А тих хто не святкує – все одно вітаємо, адже ми підготували віртуальні подарунки для всіх.Це чи не найцікавіша добірка з наших архівів – Реєстр справ Фонду випадкових знахідок. Чого тут тільки немає! Скіфські та сарматські мечі, золотоординські дзеркала, фібули, кухарський «скарб» козацької епохи, кинджали, наконечники стріл та списів, перстені, посуд, хрести-енколпіони, половецька стела зі слідами боротьби з нечистою силою і навіть щелепа гієни печерної.

Ці знахідки репрезентують майже всі археологічні періоди Полтавщини, починаючи з палеоліту і до козацької доби, містять ілюстративні матеріали, детальні описи умов за яких були знайдені артефакти, а також згадки про подальші наукові публікації, дослідження, та місця зберігання кожного з предметів. Загалом у даному Реєстрі справ Фонду випадкових знахідок Наукового архіву КЗ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради нараховується 152 справи.

Так звані випадкові знахідки дуже часто виявляються скарбами в усіх сенсах, іноді вони затьмарюють навіть знахідки з розкопок. Що казати, навіть символ нашого центру – скіфський казан, теж випадкова знахідка.
Але не треба забувати, що випадкова знахідка без прив’язки до місця чи комплексу вже втрачає дуже багато важливої інформації, а якщо опиниться не в тих руках – так і поготів. Проте, на щастя, ми все ж маємо (і щиро сподіваємось – будемо мати ще більше) чимало таких випадкових знахідок, які були передані свого часу до музейних фондів України та Полтавщини. Саме інформація про деякі з них і міститься в нашому окремому Фонді.

Для зручності користування ми розробили географічний, іменний та культурно-хронологічний покажчики, які допоможуть Вам у здійсненні наукових досліджень.

Тож бажаємо натхнення та заохочуємо до користування нашою віртуальною бібліотекою!  https://www.codpa.org.ua/library/fondu-vypadkovyh-znahidok-f-2-v-z-imennyj-geografichnyj-kulturno-hronologichnyj-pokazhchyky/?fbclid=IwAR1plP0Vf6GwOyfC6DlTXeO-R-AS_sfxYpiqbnh61SfKE4BqQnXnZa_oV00