?Настав час знову порадувати всіх любителів краєзнавчої теми новим оновленням електронної бібліотеки. До вашої уваги – чотири видання, присвячених рубриці «археологічні пам’ятки на Припсіллі та Подніпров’ї», що ґрунтуються, в основному, на розкопках навколо Горішніх Плавнів та на Кременчуччині.

• Шилов Ю.Ю. – Курганні старожитності околиць Комсомольськ

https://www.codpa.org.ua/kurganni-starozhitnosti-okolic…

Тут представлені результати результати перших більш-менш комплексних розкопок на території Горішньоплавнівських кар’єрів, що були проведені Юрієм Шиловим.

• Супруненко О.Б., Шерстюк В.В. – Пам’ятки археології території Галещинського родовища залізистих кварцитів на Полтавщині https://www.codpa.org.ua/pamyatki-arkheologii-teritorii…

Результати розвідок археологічних старожитностей на новому (на той час) родовищі на Кременчуччині

• Супруненко О.Б. – Петрашівський курган доби енеоліту – бронзового віку https://www.codpa.org.ua/petrashivskiy-kurgan-dobi…

Результати досліджень кургану з різночасовими похованнями у с. Петрашівка, зокрема – з кам’яною скринею-гробницею, що нині прикрашає подвір’я Полтавського краєзнавчого музею.

• Супруненко О.Б., Шерстюк В.В. – Кургани Нижнього Припсілля https://www.codpa.org.ua/kurgani-nizhnogo-pripsillya978…

Окрім публікації ряду нових досліджень курганів Подніпров’я у книзі здійснюється комплексний історіографічний огляд вивчення регіону та аналізується загальна культурно-хронологічна картина заселення та освоєння цієї території Полтавщини.

Виявлені в цих місцевих поховальних пам’ятках культурно та хронологічно визначальні археологічні артефакти, описані у виданнях, вже допомогли реконструювати локальні історичні події, а для вас зможуть істотно доповнити уявлення про найдавніші етапи історії України на Полтавщині. ?