Поміж соціальних трансформацій та війни, яку мужньо переживає наша країна вже котрий рік, 15 квітня ми вкотре відзначали Міжнародний день культури. Тож, вітаємо всіх причетних, друзі!

☺️ Вітаємо тих, хто популяризує нашу багатовікову культуру, яка тримає нашу нації разом, неначе як міцний ґрунт, попри всі перипетії вітрів історії, й не забуваємо дякувати тим, завдяки кому наша культура та культурна спадщина була збережена й наразі зберігається від варварської навали.
?15 квітня був дійсно знаменним днем для культурної спільноти, адже саме в цей день було укладено міжнародний договір «Про охорону художніх та наукових установ та історичних пам’яток», ухваленого у 1935 році. ☝️ Варто зазначити, що це – перший в історії міжнародний договір про захист культурної спадщини, який встановив пріоритет захисту культурних цінностей перед військовою необхідністю.
? А ми до Всесвітнього дня культури хотіли б похвалитись тим, що нарешті закінчили великий пласт роботи, виконання якого затягнулося через унабой юнсур, а саме – виготовлення та оновлення облікової документації на ряд пам’яток та щойновиявлених об’єктів у Терешківська територіальна громада.
Окремо хотілося б подякувати голові громади Турпітько Віталій за розуміння важливості та актуальності локальної археологічної спадщини, і бажання її розвивати❗️ Ми впевнені, що на жителів цієї громади очікує багато позитивних змін в плані культурно-рекреаційного комплексів та маршрутів, а Центр зі свого боку вкладе до цього всі зусилля, креатив та душу!?
А іншим громадам пропонуємо брати гарний приклад та забезпечувати свої археологічні пам’ятки та об’єкти сучасною пам’яткоохоронною документацією. Тож звертайтеся!
А всі оновлення незабаром будуть і в нас на нашому сайті https://map.codpa.org.ua/