Поміж соціальних трансформацій та війни, яку мужньо переживає наша країна вже котрий рік, 15 квітня ми вкотре відзначали Міжнародний день культури. Тож, вітаємо всіх причетних, друзі!
![☺️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfb/1/16/263a.png)
Вітаємо тих, хто популяризує нашу багатовікову культуру, яка тримає нашу нації разом, неначе як міцний ґрунт, попри всі перипетії вітрів історії, й не забуваємо дякувати тим, завдяки кому наша культура та культурна спадщина була збережена й наразі зберігається від варварської навали.
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
15 квітня був дійсно знаменним днем для культурної спільноти, адже саме в цей день було укладено міжнародний договір «Про охорону художніх та наукових установ та історичних пам’яток», ухваленого у 1935 році.
![☝️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/261d.png)
Варто зазначити, що це – перший в історії міжнародний договір про захист культурної спадщини, який встановив пріоритет захисту культурних цінностей перед військовою необхідністю.
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t83/1/16/1f60e.png)
А ми до Всесвітнього дня культури хотіли б похвалитись тим, що нарешті закінчили великий пласт роботи, виконання якого затягнулося через унабой юнсур, а саме – виготовлення та оновлення облікової документації на ряд пам’яток та щойновиявлених об’єктів у
Терешківська територіальна громада.
Окремо хотілося б подякувати голові громади
Турпітько Віталій за розуміння важливості та актуальності локальної археологічної спадщини, і бажання її розвивати
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
Ми впевнені, що на жителів цієї громади очікує багато позитивних змін в плані культурно-рекреаційного комплексів та маршрутів, а Центр зі свого боку вкладе до цього всі зусилля, креатив та душу!
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb3/1/16/1f913.png)
А іншим громадам пропонуємо брати гарний приклад та забезпечувати свої археологічні пам’ятки та об’єкти сучасною пам’яткоохоронною документацією. Тож звертайтеся!