«Нінтендо» починали з гральних карт. «Самсунг» продавав людям страховку. «Нетфлікс» надсилав людям DVD-диски поштою. Але погляньте на них зараз! IT-технології відкривають можливості…

У цьому невпинному русі культурна спадщина не відстає й нещадно зазнає змін у форматах цифрової еволюції. Отже, діджиталізація наздогнала і нас з археологією.

Наш керівник науково-публіцистичного напрямку проєкту, військовий аеророзвідки, археолог, історик В’ячеслав Шерстюк надав аудіо-інтерв’ю місцевому “Українському радіо”, де розповів, як саме визріла ідея шаманського поховання з моменту створення ним графічного ескізу кістяка у катакомбі до віртуальної шаманки у VR-шоломі та мобільному телефоні.

До слова, у трендах технологій і рішень, що диктує прогрес, і які всебічно впроваджує наразі наш науковий керівник проєкту – не лише імерсивний світ стародавнього поховання, але і цифрова трансформація ЗСУ. На ілюстрації до подкасту – інші, FPV-окуляри БПЛА, за допомоги яких здійснюються польоти, можливо прямо зараз.

Тримаємо культурний фронт, слухаючи цікавий подкаст з “Українське радіо Полтава”, Світланою Ісаєнко, В’ячеслав Шерстюк, та донатячи на Перемогу: 5375411204657907 (фотокамера для “Чаклуна”).