Архео-Миколай розігрує призи для аудиторії

Графіка Юлії Деркач

У переддень такого теплого, хоч і зимового, свята наш власний Миколайович принесе усім нашим читачам трохи позитиву (гарантія 100, перевірено багатьма роками😁)

Нехай в ці вихідні у вашому будинку оселиться свято – під подушками знайдуться омріяні подарунки , рідні порадують приємними сюрпризами та турботою, а кохані – любов’ю міцніше за 40-ка градусний мороз!

І вже за традицією наш архео-Миколай і архео-Миколайович розігрує призи для нашої дорогої аудиторії! Хто швидше дасть правильну відповідь на будь-яке запитання – отримає від нього на Новий рік сюрприз!

Питання 1:

Цього року біля Решетилівки археологічна експедиція знайшла отакі предмети доби бронзи, що на даний момент є найдавнішими... А чим саме?

(самих учасників експедиції, як і професійних археологів, на дане питання будемо просити не відповідати, а дати шанс менш дотичним до археології читачам, а показати себе у двох наступних питаннях😉

Графіка ЦОДПА
Ілюстрація до Питання 1.

 

2: 

Значна частка великих курганів нашого краю мала і має власні назви, як от наприклад чи не найвідоміша назва — Шведська могила, яка є однією з найбільш поширених.

У @В'ячеслав Шерстюк зібрано дані про майже 1000 власних назв курганів на Полтавщині та найближчих околицях. А яка назва є найпопулярнішою в наших краях (тобто курганів з саме такою назвою найбільше за кількістю)?

 

3:

А останнє запитання — якраз для тих хто якраз більш дотичний до археології.

Давно задавався питанням — який саме рік можна вважати початком археологічних досліджень, розкопок на Полтавщині. Власне не описів, не грабіжництва чи селітроваріння - а саме розкопок з метою досліджень.

У мене є в загашнику одна древня дата, яку я на разі вважаю найдавнішою. Але поки що її озвучувати не буду, а хочу почути ваші думки, дату, ну й звісно про що та дата.

Свою думку озвучу в кінці, а якщо хтось ще більше "поглибить" "мою ставку" - то й приз буде відповідно подвійним, від Центру і від мене особисто)

 

Відповіді приймаємо у коментарях до відповідного допису на нашій сторінці у фейсбук: https://www.facebook.com/poltavaCODPA/posts/429716658440113

 

гру 21, 2020
10
1
min read